Úroda zemiakov – poľnohospodárstvo je na Slovensku rozšírenou činnosťou aj v niektorých horských oblastiach, ľudia sa tu venujú napríklad pestovaniu zemiakov, ktoré radíme medzi základné potravinárske suroviny. Zemiakom sa darí aj vo vyšších polohách a nie sú prehnane náročné ani na dodávku hnojív a kvalitu poľnohospodárskej pôdy. Vypestovať zemiaky sa darí dokonca ľuďom na balkónoch a v záhradkárskych kolóniách a častokrát bývajú aj na záhonoch rekreačných chát.
Kto sa venuje pestovaniu zemiakov vo väčšom rozsahu, mohol by uvítať aj vhodné skladovacie nádoby, vyrobené z potravinárskeho polypropylénu. Tento materiál je nielen, že zdravotne nezávadný, ale veľmi pevný a kompaktný a najmä preverený dlhoročnými skúsenosťami z poľnohospodárskej praxe. Čo je však v tejto oblasti novinkou, je plastová paleta.
V logistike stále dominujú klasické palety drevené, ale začínajú im úspešne konkurovať palety vyrobené z tvrdeného plastu. Ich výhody voči drevu sú zjavné na prvý pohľad, predovšetkým sa veľmi ľahko udržujú čisté a lepšie vyzerajú, zašpinená paleta totiž nie je veľmi dobrou vizitkou tamojšieho hospodára. O jednej výhode plastových paliet ale zrejme neviete, a síce o extrémnej nosnosti. Drevená paleta unesie v spojitom zaťažení po celej svojej ploche maximálne dve tony nákladu, zatiaľ čo tá plastová až päť ton.
Triedenie odpadu – keď sa vyorávajú zemiaky a triedia sa, medzi nimi sa občas objavia zemiaky nahnité, plesnivé, alebo inak poškodené a zdeformované. Tieto zemiaky treba ihneď odstaviť, dať bokom a neskôr zlikvidovať mimo zdravú úrodu. Bude k tomu ale potrebná vhodná odpadová nádoba, napríklad plastová nádoba s vekom, ktorá je dobre uzatvárateľná, a tým pádom nedochádza ku kontaminácii plesní a hnilobou pri žiadnych okolitých predmetoch. Tieto nádoby je možné využiť aj inak, napríklad na zber úžitkovej či odpadovej vody, alebo na skladovanie osív či poľnohospodárskych hnojív.